Alla inlägg den 2 december 2024
Förutom besök på Barnens jul och Skyltsöndag passade vi att äta lite adventsgott hemma. En del var från en vinst som vi hade turen att kamma hem.
Och en del hade vi fixat själv. Vi testade bland annat SIA:s julglass med smak av julmust. Väldigt intressant smak och killarna som inte är förtjusta i julmust annars åt i alla fall denna. Det var också passande nog glöggens dag så det uppmärksammade vi också. En väldigt god dag - både till frukost och kvällsmat!
Så här fina blev Isas skapelser som hon drejade under lovet. I förra veckan hämtade vi hem den fina koppen och det fina fatet. Isa stod för drejningen men jobbet med glasyr och bränning fixade företaget och så fick vi ett sms när det var klart. Isa blev väldigt nöjd!
Den 25 juli 2010 startade vi jennyjon-bloggen. I över ett decennium har vi hållit liv i den här bloggen. Minst ett blogginlägg per dag har vi publicerat. Och fler ska det bli!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | |||||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | |||
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | |||
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | |||
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | |||
30 | 31 | ||||||||
|