Direktlänk till inlägg 15 juni 2022
Idag gjorde Loe och Lin sin sista dag på förskolan för att nu ha gått på sommarlov. Och för Loes del blev det den sista dagen någonsin som förskolebarn då han blir förskoleklassbarn i höst. Hej då, Trapp!
Han längtar fortsatt efter skolan och pratar med meningar som "i förskoleklass hade vi" efter besöket där, så han är på sätt och vis redan där vad det verkar.
Imorgon gör Ian och Isa sin sista dag och hela familjen ska vara med på skolavslutningen. Den ska inte bli så stor men några sånger ska barnen framföra och det här är en dag som Ian och Isa längtat efter så då vill vi vara på plats.
För Lins del blir det att återvända till förskolan efter det lite drygt två månader långa sommarlovet. Men nu tackar vi för den här terminen!
Den 25 juli 2010 startade vi jennyjon-bloggen. I över ett decennium har vi hållit liv i den här bloggen. Minst ett blogginlägg per dag har vi publicerat. Och fler ska det bli!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | |||
27 | 28 | 29 | 30 | ||||||
|