
Det är ju knappt man vågar nämna att siffrorna här till vänster inte har rört på sig på länge. För om man fiskar efter fler gillare och följare så kanske det istället får motsatt effekt. Självklart är vi glada över er som klickat i/valt att följa, men vi är giriga och vill ha högre siffror. Haha! Så vill du så får du gärna gilla och följa lite. :)
(Eventuellt syns inte menyraden till vänster i mobilversionen, utan bara i webbversionen.)
Och när du ändå är i farten så får du gärna berätta vem du är som läser dessa rader. Vi ser ju på statistiken att antalet läsare ökar hela tiden, och för att stilla nyfikenheten får du gärna göra dig till känna. Det skulle vara jättekul om du tog dig tid och lämnade en kommentar. Vi publicerar och svarar på de kommentarer som är värda att svara på, trollen låter vi passera oss oberörda (eller polisanmälda...).

Ha en bra dag! Här är det lite snuvigt här och var. För mycket snor för Familjecentralen så vi blir hemma idag också. Vi måste vara pigga på torsdag när kyrkans öppna förskola ska till Stellas Lekland! /Jenny
HannahSthlm/Johanna Törnqvist
17 mars 2015 15:37
Hej! Vad roligt att du ville vara med och tävla hos mig om de fina armbanden från GIVE HOPE. Vinnaren kommer att presenteras på fredag den 20 Mars! Glöm inte att kika in då och se om just du vunnit! Ha en jättefin tisdag! :)
http://hannahsthlm.blogg.se
Jenny och Jon Sjöberg
17 mars 2015 16:34
Får hoppas att fredag blir min lyckodag! Barnbidraget kommer ju, så någon sorts glädje medför dagen i alla fall. :) /Jenny
Marianne
17 mars 2015 16:53
Om man som jag är född före plaståldern har det varit svårt att hänga med i dataåldern. Jag vet inte vad som händer om jag trycker på gilla, följa :-)
Jenny och Jon Sjöberg
17 mars 2015 17:08
Det har bland annat en del med Facebook att göra (och andra konton), och erbjudandet om att hjälpa till med uppstart av ditt konto kvarstår. :)
Roligt med en kommentar i alla fall. /Jenny
daisy
17 mars 2015 18:19
daisy, 28, dalarna läser emellanåt
Jenny och Jon Sjöberg
17 mars 2015 18:36
Hej Daisy! Så roligt att du lämnar ett litet avtryck och kul med läsare ifrån hela vårt avlånga land. Hoppas att du kikar in då och då även fortsättningsvis! /Jenny
Malin
18 mars 2015 00:40
Jag läser varje dag, har gjort det runt ett år nu. Är 28 år, har sambo och en pojke på 1,5 år. Bor i Örkelljunga, Skåne. Tack för en bra blogg, den känns så familiär och mysig. :)
Jenny och Jon Sjöberg
18 mars 2015 05:04
Då vet vi säkert att vi har läsare från Skåne till Norrbotten. Härlig spridning! Roligt att du uppskattar bloggen och vi hoppas självklart att du fortsätter att följa oss. /Jenny
Carina
19 mars 2015 00:58
Hej hej!
Carina Säll fd.Lundgren här från fagersanna:)
Hittade hit för någon dag sedan. Kul att ha en blogg
Att läsa:) har inte Facebook men kanske går att följa ändå.
Kram kram
Jenny och Jon Sjöberg
19 mars 2015 06:28
Roligt med nya läsare också! Det går ju självklart bra även utan Facebook. Bara att surfa hit när du vill. :) Hoppas att du fortsätter att läsa! /Jenny